Aktuális aukciók

Következő aukciónk:

TAVASZI KAMARAAUKCIÓ
Felvétel vége: 2017. február 3.
Kiállítás: 2017. március 11–19.
Árverés: 2017. március 21. 17:00
Helyszín: BÁV Apszisterem, 1052 Budapest, Bécsi u. 3.

Amennyiben elfoglaltsága nem teszi lehetővé személyes részvételét az  aukción, vételi ajánlatát fogadjuk, telefonos megbízását kollégáink teljesítik. Keresse kollégáinkat a gebei.eva@bav.hu email címen vagy a +36-20-777-2521-os telefonszámon.

4. PLAKÁTAUKCIÓ
Kiállítás: 2017. április 8–18.
Árverés: 2017. április 19. 17:00

Amennyiben elfoglaltsága nem teszi lehetővé személyes részvételét az  aukción, vételi ajánlatát fogadjuk, telefonos megbízását kollégáink teljesítik. Keresse kollégáinkat a novoszadek.peter@bav.hu email címen vagy a +36-30-449-5775-ös telefonszámon.

70. MŰVÉSZETI AUKCIÓ
Felvétel vége: 2017. március 10.
Kiállítás: 2017. május 6–14. (BÁV Aukciósház, 1052 Budapest, Bécsi u. 1.)
Árverés: 2017. május 16–17. 17:00
Helyszín: MOM Kulturális Központ, 1124 Budapest, Csörsz u. 18.

Amennyiben elfoglaltsága nem teszi lehetővé személyes részvételét az  aukción, vételi ajánlatát fogadjuk, telefonos megbízását kollégáink teljesítik. Keresse Tóth Nóra, művészettörténész, aukciós menedzsert: toth.nora@bav.hu, 06-1-429-3024, 20-328-4770.

Korábbi aukciónk:

11. GRAFIKAI AUKCIÓ - 2017. február 21. 17.00

LETÖLTHETŐ KATALÓGUS!

11. Grafikai aukció válogatásGrafikai aukcióval indítja a szezont a BÁV 2017. február 21-én! A festményekhez viszonyítva még mindig nagyon kedvező ár jellemzi a grafikákat. Míg egy Bernáth Aurél, Kádár Béla, Mednyánszky László vagy Aba-Novák Vilmos festményért akár több tízmillió forintot is ki kell fizetnünk, addig egy-egy egyedi grafikájukhoz akár százezer forint körüli összegért is hozzájuthatunk. Pedig ezek a spontán témákat feldolgozó, virtuóz, részletgazdag alkotások ugyanolyan szerethetőek, mint az olajfestmények.

Az idei aukciós anyag a magyar grafika legnagyobbjait vonultatja fel. A háború előtti alkotók közül kiemelkednek Nagy István vidéki idillt ábrázoló tájképei, illetve Bernáth Aurél állatkerti sorozatából egy elefántportré. Nagy számmal képviseltetik magukat a 30-as évek art deco stílusú grafikái, így például a különböző technikákkal szívesen kísérletező Farkasházi Miklós rézkarcai, pasztellképei, sőt, még a feleségével kifejlesztett ún. fadofit technikával készült vonalreliefje is.

Az 50-es évek utáni korszakból kiemelkednek, Kondor Béla, aukciókon ritkán fellelhető, rézkarcai és egyedi rajzai is.  Külön érdekesség, hogy a modern magyar grafika megteremtője az Aukciósház épületében élt és alkotott. Czumpf Imre több, kiemelkedő kvalitású akvarellje és tusrajza mellett, meg kell említenünk a méltánytalanul elfeledett szentendrei művész, Bolmányi Ferenc absztrakt alkotását is. Az aukció egyik csemegéjének ígérkezik a legendás díszlet- és jelmeztervező Vogel Eric néhány színházi és varieté előadáshoz készített terve.

A BÁV szakértői a közelmúltban kezdték el feldolgozni Hincz Gyula eddig kevésbé ismert kapcsolatának intim részleteit megjelenítő rajzait. A háború utáni magyar grafika talán legkiemelkedőbb mesterének gazdag hagyatékából kevés egyedi rajz került elő a 60-as évekből, így ezek a művek nagy jelentőséggel bírnak. A júliusi akt-kiállítása előtt, néhányat már ezen az aukción is bemutatunk.

KIÁLLÍTÁS: 2017. február 11–18.
NYITVA TARTÁS: hétfőtől péntekig 10-19 óráig, szombaton 10-14 óráig, vasárnap zárva

TÁRLATVEZETÉS AZ AUKCIÓS KIÁLLÍTÁSBAN: 2017. február 16. 17.00 - Gál Zoltán, festménybecsüs

HELYSZÍN: BÁV Apszisterem, 1052 Budapest, Bécsi u. 3. (bejárat az ékszerbolton keresztül)
ÁRVERÉS: 2017. február 21., kedd, 17:00
A 11. Grafikai aukció árverési feltételei innen tölthetők le!

A leütési lista innen tölthető le!

Korábbi aukciók archívuma!